BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasarinė lieknėjimo manija: pavojus piniginei ir sveikatai!

Norite be kančių sulieknėti 18 kg, per mėnesį?

Tokio pobūdžio antraštės vis dažniau sklando internetinėje erdvėje.
Jau tapo įprasta, jog dar nespėjus atšilti orams televizijoje ir interneto platybėse itin suaktyvėja skatinimas, pavasarį pasitikti gražiems atsikratant nereikalingų kilogramų. Gal būt iš dalies tame galima surasti ir pliusų, jei tikrai yra apsisprendusių žmonių, pasiryžusių sulieknėti. Tai yra sveikintina, bet tik tuo atveju, jeigu visas procesas visų pirma, vyksta naudojantis sveiku protu, pasirinkus priimtiną sporto šaką bei pakoregavus mitybos įpročius. Tačiau dauguma žmonių, kurie iš ties turi gana didelį antsvorį, nori matomų rezultatų pasiekti per tikrai trumpą laiką, o dar jeigu tam nereikėtų įdėti ir labai didelių pastangų bei atsisakyti taip mėgstamo kaloringo maisto išvis fantastika! Būtent tokiu požiūriu pradeda naudotis per internetines svetaines veikiantys aferistai. Žmonės tiesiog užliūliuojami gražiais, nors ir sunkiai įtikimais pavyzdžiais, kad per mėnesį įmanoma numesti iki 18 kg, visiškai be sporto, neatsisakant skanaus maisto, o tiesiog vartojant „stebuklingąsias tabletytes“. Tai visa laimė, jeigu dar yra susiprotėjama plačiau pasidomėti siūlomais preparatais, nepasitikint vienos svetainės informacija. Kaip vienas iš tokių nerealaus lieknėjimo būdų yra reklamuojamos piliulės „Lieknėjimas forte“. Iš tiesų atvertus šiai priemonei skirtą svetainę, joje mirga nuotraukos prieš vartojant papildą ir pabaigus kursą. Žinoma tikrai neblogai padirbėta fotoshopu, o dar kai paskaitai tariamus užsieniečių atsiliepimus, tikrai ne vienam gali susisukti smegenėlės imti ir užsisakyti pakuotę. Buvo atliktas tyrimas (jį atliko vieno dienraščio žurnalistė), būtent siekiant išsiaiškinti, ar minimos piliulės išties daro stebuklus? Buvo skambinama tarimai konsultantei, kuri gali suteikti papildomą informaciją apie preparatą. Tad, kaip pavyzdį, pateiksiu kelis pokalbio momentus.
Paklausus apie šalutinį poveikį gautas atsakymas - Iki šiol nėra užfiksuoto jokio šalutinio poveikio, o išbandžiusieji džiaugiasi padailėjusia figūra. Nebent turite problemų su širdimi, tuomet gali būti, kad kils kokių nors problemų. Nes tablečių sudėtyje yra guaranos ekstrakto, kuris veikai kaip kofeinas. Tai gali būti, kad jautresniems žmonėms gali pasireikšti koks tais šalutinis poveikis. Ar turite problemų su skydliauke? Matot, pastebėta, kad žmonėms turintiems problemų su skydliauke, sunku pasiekti gero efekto. Kaip ir turintiems padidintą jautrumą vitaminui B12. Bet vartojant šias tabletes su kitais papildais ar vaistais, nei papildo, nei vaistų veiksmingumas nesutrinka. Ir čia reiškia, kad „nėra jokio šalutinio poveikio“. Dar priduriama, kad sutikus tėvams preparatą gali naudoti asmenys nuo 16 metų, nes pasak konsultantės – „Garantuoju, kad šis preparatas yra natūralus ir saugus“. Žinoma, absurdiškumui nėra ribų.
Sekantys užduoti klausimai ar pavyks per tris savaites atsikratyti 18 kg ir ar tikrai nieko nereikės daryti? – „Oi, tikrai nieko nereikės daryti. Tik norint geresnių rezultatų patartina prieš miegą likus keturioms valandoms nevalgyti sunkaus ir riebaus maisto. Galima jogurtą ar kažką panašaus. Taip pat būtų gerai, kad maitintumėtės tuo pačiu metu, gertumėte daug skysčių ir vengtumėte gazuotų gėrimų. Šio preparato sudėtyje yra chromo, kuris mažina apetitą, todėl norimo rezultato tikrai pasieksit. Jau per pirmas savaites numesite po šešis ir daugiau kilogramų, tai užsisakius tolesnius kursus jums tikrai be problemų pavyks.“ Šiuo atveju, konsultantė net nepasiteiravo kiek apskritai skambinančioji sveria. Konsultantė dar priduria - „Jei pirksite dabar, telefonu galiu parduoti jums su nuolaida. Didelė pakuotė kainuos tik šimtą aštuoniasdešimt litų pilnam mėnesio kursui.“ Nors reklamoje skelbiama akcija, kad pakuotė kainuoja 129 lt, tačiau nuslėpta informacija, kad jos užteks tik pusei mėnesio.
Reklama skamba viliojamai: „Vos keturios savaitės - minus 14 kilogramų”. Tenka pripažinti, net ir žinodamos, kad toks lieknėjimas nėra sveikas – galime susigundyti.
Forumuose moterys užkibusios ant šio kabliuko dalinasi patirtimi apie tokio lieknėjimo poveikį. Nė viena jų, deja, nesidžiaugia stulbinamais rezultatais, matyt, visų jų skydliaukės veikla sutrikusi. Nes pasak „Lieknėjimas forte„ konsultantės, tai yra viena priežasčių, kodėl papildas gali „nesuveikti“. Vietoje išnykusių kilogramų moterys prisipažįsta sulaukusios sveikatos negalavimų: širdies permušimus, nemigą, nuolatinį troškulį ir ašarų pakalnę - ne dėl nenukritusių kilogramų, bet dėl irzlumo ir nuotaikų kaitos.

Svarbu paminėti, kad straipsnyje minėtosios piliulės Lietuvoje yra nelegalios. Tad tikiuosi, kad vis dažniau pasikliausime savo jėgomis metant svorį ir rinksimės tik sveikus metodus. Taip ir piniginę mažiau ištuštinsime, ir sveikatai nekenksime, ir savarankiškai pasiekti rezultatai bus labiau džiuginantys.
Agnė Čemerkaitė

Rodyk draugams

KĄ PRIVALAI ŽINOTI?

Sušilus orams vis greičiau ištuštėja geriamojo vandens lentynos parduotuvėse. Tie, KURIEMS RŪPI SVEIKATA, ne tik kad turėtų pasidomėti, bet ir PRIVALO ŽINOTI, kokį vandenį geria iš plastikinių buteliukų.

Nors lyginant su kitomis šalimis, Lietuva gali didžiuotis, kad visas geriamasis vanduo yra požeminis, bet vis populiarėja tendencija prekybos centruose pirkti geriamąjį vandenį ir jį naudoti ne tik gėrimui, bet ir maisto gaminimui.
KĄ DERĖTŲ ŽINOTI:
1.STALO VANDUO. Tai toks vanduo, kuriame mineralinių medžiagų kiekį apsprendžia pats gamintojas. Toks vanduo yra pagaminamas maišymo būdu, sumaišant, tarkim, geriamąjį vandenį su mineralinėm druskom – arba sausa forma, arba skiedžiant natūralų mineralinį vandenį geriamuoju vandeniu.
2.GERIAMASIS VANDUO. Gali būti pats paprasčiausiais vanduo iš čiaupo išpilstytas į buteliukus. Dezinfekuojamas bei valomas cheminiais ir fiziniais būdais.
3.ŠALTINIO VANDUO. Gali būti prisotinamas anglies dvideginio.
4.MINERALIZUOTAS VANDUO. Paprastai prisotinamas cheminių druskų.
5.TIK NATŪRALUS MINERALINIS VANDUO. Turi griežtus išgavimo ir paruošimo reikalavimus, jo negalima chemiškai apdoroti ir dezinfekuoti.

Kitas svarbus aspektas – plastikiniai buteliai, į kuriuos yra pilamas vanduo. JAV mokslininkų atliktas tyrimas pirmą kartą įrodė, kad plastikiniai buteliai į juose laikomus skysčius išskiria cheminį junginį bisfenolį A (BPA). Ankstesniais tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga trikdo gyvūnų reprodukcinės sistemos raidą ir yra siejama su žmogaus širdies ir kraujagyslių ligomis bei diabetu, skelbia britų dienraštis „Daily Telegraph“.
O štai Konkordo miestelyje (JAV) nuo Naujųjų metų įsigaliojo įstatymas, uždraudžiantis mažos talpos vandens butelius. Šiuo draudimu skatinama naudoti vandentiekio vandenį ir prisidėti sprendžiant pasaulinę taršos plastiku problemą.
Kalbant apie aplinkos taršą, reikėtų pabrėžti, kad nepaisant geros plastiko kokybės, didžioji dauguma šių butelių yra vienkartinio naudojimo. Statistiškai tik APIE 10 PROCENTŲ panaudotų plastikinių BUTELIŲ YRA ATIDUODAMI PERDIRBTI. Likusi dalis paprastai keliauja į sąvartynus ir taip sukelia įvairių ekologinių problemų.
TAIGI KOKĮ VANDENĮ RENKIESI TU?

Aistė Kundrotaitė

Rodyk draugams

Sultys ne tik maistas, bet ir vaistas!

Šiame straipsnyje, bus
kalbama apie visiškai paprastus dalykus, kurie atrodo elementariai suprantami,
iki skausmo žinomi, bet vis dažniau virstantys sunkia ir problematiška rutina.

Visi turėtume sutikti,
kad sveikata yra didžiausias mūsų turtas, kurio negali nustelbti materialinės
gėrybės. Būtent jai mes turėtume skirti didžiausią dėmesį. Norėdami išvengti
negalavimų turime rūpestingai ir atsakingai rinktis maistą. Maistas pirmiausia
turi būti naudingas mūsų organizmui, o tik po to skanus.  Didžiausia mūsų bėda ta, kad atitolome nuo
gamtos, užmiršome jos dėsnius ir galią. Užmiršome, kad gamta gali mus maitinti
ir gydyti, tik reikia paklusti jos dėsniams. Ne veltui sakoma -  „mes esame tai, ką valgome“. Bei pasak
Sokrato, „gyvename ne tam, kad valgytume, o valgome tam, kad gyventume“. Tačiau
toks požiūris ir siekis sveikai maitintis praktiškai virsta pasiturinčių žmonių
privilegija. Tad straipsnyje pateikiamomis žiniomis apie sultis, jų teikiamą
naudą mūsų sveikatai, suteiksiu kruopelę tos privilegijos, visiems
nepatingėjusiems tai perskaityti. Pamatysime, kad paprasčiausia morka ar net
trypiama ir keikiama piktžolė, gali būti tikru sveikatos šaltiniu, kurio bent
lašelį galime turėti kiekvienas.

Sakysite sveikai
maitintis reikia turėti laiko, ne tik apgalvotų produktų pirkimui, bet ir
maisto gaminimui. Tad pasiūlysiu receptą šiuolaikiniam, užimtam, skubančiam
gyventi ir turinčiam vos minutėlę laiko stabtelti atsipūsti žmogui. Būtent natūralios,
šviežios sultys turėtų tapti mūsų gyvenimo nuolatinėmis palydovėmis.

Kad virškinimo ir medžiagų
apykaitos procesai nesutriktų, 2/3 mūsų maisto paros racioną turėtų sudaryti
daržovės, uogos, vaisiai, ypač žali. Juose daug saulės energijos, kuri organizmui
turi nematomą, bet labai svarbų poveikį. Daržovės ir vaisiai turi 70 % vandens.
Šis gyvasis vanduo į mūsų organizmą patenka įvairiu pavidalu, kuris ne tik
maitina kūną, bet ir padeda pašalinti šlakus, stiprina imuninę sistemą, padeda
išsaugoti jaunystę. Šio organinio vandens dėka mes jaučiamės energingi ir
žvalūs. Juk būtent beribės spartos pasaulyje, visur skubant, lekiant tos geros
nuotaikos ir energijos „užtaiso“ mums gan dažnai pritrūksta.

Mūsų organizmas daug lengviau
pasisavina vitaminus ir mineralines medžiagas iš šviežių sulčių, nei valgant
visą vaisių ar daržovę.  Tikrai ne
kiekvienas gali vienu prisėdimu suvalgyti iki 5 morkų, bet 350 ml. natūralių
morkų sulčių išgertų kiekvienas ir paprašytų pakartoti. Drąsiai galiu teigti,
kad sultys gydo ir gaivina
! Juk
natūraliose sultyse gausu pektinų, vitaminų, fermentų, mikroelementų bei kitų
biologiškai aktyvių junginių. Tai puikus fruktozės, gliukozės, mineralinių
medžiagų šaltinis.

Sultis geriausia spausti iš prinokusių vaisių, uogų ar daržovių.
Vertingiausios jos neperkoštos, su minkštimu. Yra nustatyta, kad žmogaus
sveikatai ypatingai naudingos žaliųjų žolių sultys. Štai ir iškyla prieš akis,
dilgėlės, kiaulpienės, garšvos ir t.t. Tačiau nereikia sutapatinti natūralių
sulčių su randamomis parduotuvių lentynose. Kaip pavyzdį pateiksiu pramoniniu
būdu gaminamas 100% apelsinų sultis.
Spaudžiant vaisių (įskaitant ir žievelę, kuri būna chemiškai
apdorota),  gaunamos sultys. Intensyvaus
centrifūgavimo proceso metu atsikratoma žievelės ir išspaudų, ir, deja, visų
reikalingų mums enzimų. Vėliau gautos sultys 45 min. verdamos 110 laipsnių
temperatūroje – taip žūsta praktiškai visi vitaminai, o 1/5 natūralios sudėties
išgaruoja.

Dedami apelsinų spalvos maistiniai dažai, pilamas
degeneruotas vanduo, gaunamas apelsinų koncentratas, kuris ir yra vadinamųjų
100 % apelsinų sulčių pagrindas. Galite patys padaryti išvadas, kokias “100%”
sultis geriate. Štai ir viskas
! Nebekankinsiu ir pateiksiu keletą produktų,
kuriuos galime užsiauginti patys ar nebrangiai įsigyti.

 

1.      Morka – turtingiausias vitamino A
šaltinis, kuris svarbus stiprinant imuninę sistemą, palaikant sveiką odą,
plaučius ir žarnyną, skatinant sveiką ląstelių augimą. Be abejo, visi žinome
apie morkų svarbą, norint palaikyti sveikas akis ir gražią odą.

2.      Bulvių sultys. Šviežios bulvių sultys
vartojamos skrandžio opai, kvėpavimo takų katarui gydyti, taip pat geriausia
sklerozės profilaktika.

3.      Obuolių sultys - Saugo
nuo širdies, kraujotakos ligų bei vėžio. Detoksikuoja organizmą. Reguliuoja
medžiagų apykaitą. Palankiai veikia žarnyną, smegenis.

4.      Raudonųjų burokėlių
vertinga sudėtis lemia ne tik maistinę, bet ir gydomąją šių daržovių galią. Tai
pati vertingiausia kraujo gerinimo priemonė. Ši daržovė turi nemažai pektinų.
Pektinai naikina puvimo bakterijas storojoje žarnoje, pašalina iš organizmo
nuodingus medžiagų apykaitos produktus. Geriant burokėlių sultis, palaikomos
visos fiziologinės organizmo funkcijos, valomos kepenys, inkstai ir tulžies
pūslė, skatinama limfinė sistema. Burokėlių sultys nepaprastai naudingos
klimakteriniu periodu.

5.     
Pomidorų sultys mažai kaloringos ir
turtingos vitaminu C. Sultims labiausiai tinka gruntiniai ar vyšniniai
pomidorai. Nuolat geriant pomidorų sultis gali būti puiki priemonė įvairių ligų
prevencijai – žarnyno, stemplės, skrandžio, plaučių vėžio susirgimams. Geriant
pomidorų sultis gražėja veido oda.

6.      Agurkas turtingas mineralinėmis
medžiagomis ir tinka daugeliui susirgimų gydyti. Dažnai geriant agurkų sultis,
angliavandeniai lėčiau virsta riebalais, todėl ši daržovė tinka nutukusiems,
sergantiems podagra, širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimais, sunegalavus
kepenims ar inkstams. Šviežių agurkų sultys, kaip skausmo malšinimo priemonė,
geriamos nuo skrandžio dieglių.

7.     
Petražolės labai stiprios, todėl vienu
metu negalima gerti daugiau kaip vieną valgomąjį šaukštą. Natūralios petražolių
sultys pagerina deguonies apykaitą, palaiko normalią antinksčių, skydliaukės
veiklą, stiprina kraujotakos sistemą, ypač kapiliarus ir arterijas. Šios sultys
- puiki priemonė nuo šlapimkanalių sistemos uždegimo, akmenų inkstuose bei
šlapimo pūslėje, nefrito ir kitų kepenų ligų, akių ligų.

8.     
Krapų sultys naudingos akių optinei
sistemai. Sumaišytos su morkų sultimis, padeda gydyti vištakumą. Vyresnio
amžiaus žmonėms gerina regėjimą.

9.     
Kiaulpienės - tai puiki tonizuojanti
priemonė, magnio ir geležies šaltinis. Jos būtinos padidinti rūgštingumo
neutralizacijai ir organizmo šarminės pusiausvyros normalizacijai. Kiaulpienių
sultys gaunamos iš šaknų bei lapų. Jos labai naudingos nėščiosioms, kadangi ten
esantis magnis skirtas vaisiaus skeleto formavimui. Natūralios kiaulpienių
sultys, sumaišytos su morkų ir ropės lapų sunka, padeda sergant stuburo ar
kitomis kaulų ligomis, taip pat stiprina dantis, užkerta kelią jų gedimui.

10.  Migdolų pienas - Stabdo
senėjimo procesus, apsauga nuo storosios žarnos vėžio. Vienas iš būdų išvengti
Alzheimerio ligos. Prevencija nuo vidurių užkietėjimo.

 

Ir tai tik keletas iš
daugelio gerųjų pagalbininkų siekiant puoselėti gerą savijautą, ilgaamžiškumą
ar netgi gydyti mus užklupusias ligas. Tikiuosi nuo šiol natūraliomis sultimis
mėgausitės jei ne kiekvieną dieną tai bent dažniau. Gal palaipsniui sveikas,
natūralus maistas išsikovos jam priklausančias pozicijas ir nustelbs mus užvaldyti
baigiantį greitą maistą.

 

  A. Čemerkaitė

 

Rodyk draugams

Laiko kaitaliojimas, kam jis?

Ką dabar duoda laikrodžio rodyklės pasukimas valandą į priekį ar atgal (priklausomai nuo sezono)? Šiemet pirmą kartą susidūriau dėl laiko keitimo patiriamu diskomfortu. Iki šiol nejausdavau jokio poveikio, bet šiemet…! Nebeišsimiegu, sunku atsikelti, dar tik 6, o pagal naują laiką - 7.. ( Žodžiu, vaikštau ir niurnu panosėje, kad iš manęs buvo pavogta valanda ir kad tik rudenį man ji bus grąžinta. Tiesiog siaubas… VIEŠA vagystė!?)
Truputis istorijos (man/tau/visiems). Laiko keitimas Europoje buvo įvestas Pirmojo pasaulinio karo metais pirmiausia Vokietijoje, o vėliau ,,kontroliuoti” laiką buvo sugalvota Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse. Tuo buvo siekiama sutaupyti elektros energiją didžiulėse ginklų ir kitos sunkiosios technikos gamyklose. Bet šiandieniniame pasaulyje, vargu, ar tuo laiko keitimu pasiekiama ekonominės naudos? (O gal?..) Juk dabar, technikos amžiuje, nėra svarbu, koks paros metas, nes elektros energijos naudojame žymiai daugiau. Šaldytuvai veikia visą parą, kompiuterius įjungiame, kada norime ir kada jaučiame būtinybę (ne tik atėjus į darbą). Šiandieninėse pramonės gamyklose nemažai naktinio darbo pamainų. Tad kam bereikia sukinėti valandas pirmyn - atgal? Nors… Yra teigiančiųjų, kad jie turi galimybę grįžti į namus dar šviesoje, taip išvengdami nelaimių kelyje..
Valandos pasikeitimas atrodo nežymus, bet sveikatai ji daro nemažai įtakos, ypač vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms. O juk svarbiausia žmogui turi būti sveikata. Jau ne vienerius metus girdime iš medikų, kitų specialistų, kad laiko pakeitimas, kad ir viena valanda, išderina žmogaus bioritmą. Padaugėja depresijų, nervinės sistemos sutrikimų, kas daro įtaką kitiems susirgimams. Mūsų organizmui reikia prisitaikyti prie pakitusio laiko, atrodo, susigyveni ir, šast, po pusmečio vėl reikia taikytis prie „naujo” laiko.
Ar visuomenės įpročiai tiek įsišakniję, kad nepastebima žala sveikatai?..

Jolanta Rojūtė

Rodyk draugams

Vitaminų puokštė pavasariui

Vitaminai - tai biologiškai aktyvus organiniai junginiai, labai svarbūs medžiagų apykaitai ir gyvybinės organizmo funkcijoms palaikyti. Vitaminų atsargos per žiemą išsenka, todėl atėjus pavasariui būtina jomis papildyti organizmą. Paprasčiausias būdas gauti vitaminų - valgyti šviežius vaisius ir daržoves.

Pateikiamas lengvas ir greitai paruošiamas vaisių salotų receptas, kuris papildys organizmą naudingomis ir reikalingomis medžiagomis.

Reikės:

  • 3 vidutinio dydžio obuolių;
  • 1 apelsino;
  • 1 kriaušės;
  • 2 kivi;
  • 0, 25 stiklinės natūralaus jogurto;
  • 0, 5 citrinos
  • vynuogių.
Paruošimas:  Nuplaukite ir nulupkite obuolius, kivi, kriaušę, apelsiną, supjaustykite skiltelėmis. Sudėkite vynuoges. Viską sumaišykite su jogurtu ir citrinos sultimis.  Skanaus!
Justina M.

Rodyk draugams

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriui 30 metų

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro Filialo Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriui balandžio 1 d. sukako 30 metų.


Skyrius įkurtas 1982 m. balandžio 1 d. Vilniaus ,,Raudonojo kryžiaus” ligoninėje ( tuomet skyrius vadinosi - Rekonstrukcinės mikrochirurgijos skyriumi). Tuomet tai buvo vienintelis Baltijos šalyse tokio pobūdžio chirurgijos padalinys.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje teikiama būtinoji ir planinė pagalba visos šalies gyventojams. Kasmet gydoma apie 1500 pacientų.

Pagrindinės skyriaus darbo kryptys yra šios: plaštakos/viršutinės galūnės chirurgija, riešo chirurgija, periferinių nervų chirurgija, reumatoidinės plaštakos chirurgija, plaštakos smulkiųjų sąnarių endoprotezavimas, rekonstrukcinė chirurgija onkologijoje, artroskopinė kelio, peties, alkūnės, čiurnos, riešo sąnario chirurgija, galvos - kaklo rekonstrukcinė chirurgija, odos darinių chirurgija, urogenitalinės sistemos sklaidos trūkumų chirurgija, plastinė - estetinė chirurgija.

Šaltinis:

www.santa.lt                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Justina M.

Rodyk draugams

Pasaulinė inkstų diena

Pasaulinė inkstų diena minima kiekvienų metų pirmąjį kovo mėnesio ketvirtadienį. Lietuvoje kasmet, paminėti šiai dienai, vyksta teorinė -praktinė konferencija nefrologams - ,,Naujienos nefrologijoje”. Šiais metais konferencija įvyko kovo 15 d., Kauno muzikiniame teatre.

Šaltinis:
,,Santariškių žinios”, 2012, kovo 13, p.2

Justina M.

Rodyk draugams

Kaulų čiulpų transplantacijos vaikams Lietuvoje atliekamos jau 10 metų

Šiemet švenčiamas dešimtmetis kai susikūrė Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro Kaulų čiulpų transplantacijos poskyris. 2002 m. pirmą kartą Lietuvoje vaikui atlikta kaulų čiulpų transplantacija. Per 10 metų vaikams iš viso atliktos 107 kaulų čiulpų transplantacijos.
Per metus vidutiniškai atliekama 10 transplantacijų. Nuo 2011 m. skaičius pakilo iki 17. Šiai dienai Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centre dirba 13 aukštos kvalifikacijos gydytojų ir 25 slaugytojos.
2005 m. Lietuvoje įkurtas negiminingų kaulų čiulpų donorų registras. Šiandien registre turima daugiau kaip 5 tūkstančius donorų. Dr. J. Rascon sako, kad pirmiausia donorai ieškomi Lietuvos registre. Į pasaulio registrą kreipiamasi tuo atveju, jei donoras nerandamas. Valstybei donoro paieška ir atvežimas iš užsienio kainuoja 90 tūkst. litų.

Šaltinis:
www.santa.lt

Justina M.

Rodyk draugams