BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kitoks Jazz‘as

Visai netyčia dėdės papostintame visų gerai žinomoje vaidaknygėje (Facebook) viena daina mane nustebino ir sužavėjo - Pushaz - Jazz’as gydo. „Kažkaip keista, - pagalvojau - Na ką gi paklausysim.” Ir iš tiesų, gerojo dėdės skonis neapvylė, žinojau, kad jis prisiekęs jazz‘o gerbėjas, bet visada ieško kažko naujo ir kokybiško. Išklausius dainą, norisi spausti repeat mygtuką. Kodėl? Žodžiai suprantami, geri, esama ir metaforų, bet jos tiesios, teisingos. Viso teksto nedrįstu komentuoti ar aiškinti. Tik galiu pasakyti, kad ten pasakyta viskas, viskas kas būna gyvenime.

Taip susigundžiau ir visu albumu „Knyga be pavadinimo” išleistu 2012 metų gale, o mano atrastu tik dabar. Ir džiaugiuosi, netgi labai. Jame gera, kokybiška muzika atspindinti ir dalelę manęs. Visų dainų ir tekstų nevardinsiu, geriau paskatinsiu pačius pasiklausyti. Taip Pushaz hip-hop atlikėjas, G&G Sindikato narys, bet čia atskleidžia kiek kitokią savo pusę. Dainose galima išgirsti asmeniškų dalykų, atsiskleidžia tam tikri jo gyvenimo įvykiai, nuomonė. Jos nėra sunkios ar negatyvios, daugiau tiesios su geru „prieskoniu”. Būtent tokia, mano nuomone turėtų būti muzika. O ne tuščia ar banali. Ji pasako tuos dalykus ir tokiu būdu, kad pats žodžiais to neišreikši.

Muzika - visada buvo tam tikra žmogaus išraiškos forma. Šiandien, kai muzikos stilių galybė, naujų atlikėjų atsiranda kiekvieną dieną vis daugiau, sunku atsirinkti, o ir juos išklausyti. Vieni atsibosta, tada ieškai naujų, o juk ir augi, bręsti, keičiasi gyvenimo aplinkybės. Ar mūsų klausoma muzika atskleidžia mus? O taip, be abejonės. Joje ieškome panašumo į išgyvenamus įvykius, patiriamas emocijas, turimas nuostatas. Tai lyg ir savęs padrąsinimas, palaikymas, atskleidimas. Muzikinis skonis kinta, jis auga, kaip auga ir žmogus. Kas patiko prieš 10 metų, šiandien gali jau nebepatikti ir atvirkščiai.

Bet grįžkime prie pavadinimo ir pradinio taško. Jazz‘as - tai improvizacinė muzika. Kodėl ji patinka man? Būtent dėl savo lankstumo, tos pačios improvizacijos galimybės. Tai primena patį gyvenimą, jo vingius ir mūsų žmonių nuolatinį bandymą prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Pushaz šiuo albumo parodo ne tik savo, kaip atlikėjo kitą pusę, bet ir patvirtina Jazz‘o lankstumą, įvairiapusiškumą ir gebėjimą prisitaikyti.

/Gabrielė Vaitonytė/

Taip pat nurodau kelias šio albumo dainas:

Pushaz - Jazz’as gydo
http://www.youtube.com/watch?v=oDZyOettZSQ&list=FLlJVwS1acwL0_5GGi7cMzZw

Pushaz - Praeitis primins apie save
http://www.youtube.com/watch?v=GrhibTZOMS8

Pushaz - Betono džiunglės
http://www.youtube.com/watch?v=mBCNscZij6w

Rodyk draugams

Kaip susipažįstu su šiuolaikinėmis PoP žvaigždutėmis

Jau aštuonerius metus neklausau radijo aparato, ir radijo stočių, todėl vis dar gyvenu su tuo pasenusiu mąstymu kad vienintelės “žvaigždės” yra Britney, Christina, Madonna, Eminemas na ir dar keli juodaodžiai repiorai. BET pasirodo aš klystu.

Retais atvejais, kaip kad šiandien, aš pagooglinu kokią pavardę kurią daugiausiai išmeta paieškos programa ir padarau tokį mažą tiriamąjį projektėlį - nuoširdžiai perklausau kiekvieną “hitą” ir bandau susivokti pasaulyje.

Šiandieninė auka - žymioji Milley Cyrus. Jau kurį laiką knygynuose praeinu pro stendą, kuriame puikuojasi šios žvaigždutės biografija. BIOGRAFIJA? na kas čia dabar, jai tik kiek? 19-20?? na gerai gerai, negalima teisti to ko nepažįsti, ar bent jau kuo nepasidomi.

Seniau, kartkartėmis belaukiant Simpsonų ir turint daugiau laiko pavėpsot į TV ekraną užtaikydavau tokį serijalą mažoms mergaitėms pavadinimu “Hanna Montana” (ar kažkas panašaus). Mačiau kelias serijas ir turiu pasakyti - šlamštastika. Visiška. Nieko nesupratau kas ten dedasi ir kodėl ji tokia įžymi, nors turbūt čia veikia Europietiškasis (o tiksliau Lietuviškasis) faktorius. Mes negimėme ir neaugome amerikietiškoje mišrainėje, kurioje visi auginami prezidentais ir žvaigždutėmis.

Taigi, pasirodo ta maža mergaitė jau užaugo ir sugalvojo tapti profesionalia dainininke. Klausimas man kyla KODĖL???? Asmeniškai mane jos balsas erzina, mane net jos fizionomija erzina. Kokie intelektualiniai invalidai gali ja žavėtis (kalbu apie suaugusiuosius, nes vaikams dar atleistinas žavėjimasis maištingąją jos asmenybe - Hanna). Mergiotė išlepinta ir nebežinanti ko nori iš gyvenimo. Kažkas kažkada ją padarė Disney kanalo žvaigždute, o dabar ji užsigeidė tapti TIKRĄJA žvaigžde… O galvojau kad korupcija tik Lietuvoje klesti (na čia tik mano prielaida, neįsižeiskite žmonės).

Peržvelgus jos video sulaukusius daugiamilijoninių peržiūrų Youtube puslapyje likau sutrikus. Šitas vaikas vienur dainuoja apie paaugliškas kančias ir meilę, o kituose video kurie buvo filmuoti tais pačiais 2010-aisiais ji jau laužia smexy sexy pupytią uogytę ir duodasi/glaustosi su masine šokėjų komanda (o kalbant apie choreografiją - ji tragiška).

Ir tik dvejuose “hituose” (aišku tuose kur ji laužia suaugusia katytią) beat’as pritaikytas maždaug dabartinei kvailių muzikai kuriem tik ir reikia kelių akordų besikartojančių visą dainą. Na nežinau nežinau… Susumavus viską į vieną, mano išvada - ŠLAMŠTASTIKA.

Nors jeigu reikia staigiai sumažinti savo intelekto koeficientą kad pritaptum prie masės imbecilų, su kuria neišvengiamai greit teks bendrauti, tai metodas superinis. Po šios dienos Tyrimų man teks bent tris knygas perskaityti kad atstatyčiau intelektualinį pasitikėjimą savimi.

Rūta V.

Rodyk draugams

FM99 eteryje atgimė „Auksinis mikrofonas“

Muzikinio turnyro šaukiniai radijo laidoje „Mes kitokie“ suskambo po ketverių metų pertraukos. Pirmosios kovos tarp Alytaus grupių ir atlikėjų įvyko dar 2005 m. pavasarį. Iki 2008 m. studijoje kasmet apsilankydavo po keliolika kolektyvų ar solo atlikėjų. Kiekvieno sezono pabaigoje buvo renkama geriausia/populiariausia grupė. Daugelis kovų pasižymėdavo jaunatvišku entuziazmu, gaivališkais dainų tekstais, akustinių gitarų akordais, atkaklumu. Turnyro nugalėtojui atitekdavo galimybė įrašyti kūrinį profesionalioje garso įrašų studijoje „Ritmas“.

Čia bene pirmą kartą viešai savo kūrybą pristatė tokie vardai kaip Karolis Šliažas, „Nes Taip Geriau“, „Grass On The Floor“, Dovilė Dimšaitė (Popieriniai Lėktuvėliai), „Nieko Pastovaus“, „Fire Garden“, „The End” ir kiti. Daugelis jų muzikos pasaulio baloje taškosi iki šiol – dirba prodiuseriais, samdomais instrumentalistais, kuria naujus projektus, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir renginiuose.

Dzūkų žemė kūrybingo jaunimo niekada nešykštėjo, keičiasi tik mados ir išraiškos formos. Šį sezoną „Auksiniame mikrofone“ kovos jau kitos kartos muzikantai. Žinoma, lieka atviras klausimas – balsuojama už draugus ar muziką, tačiau savo žodį gali tarti ir komisija. Iš pirmo žvilgsnio, turnyro principas paremtas tarpusavio grupių konkurencija, tačiau muzika ne sportas, tai nėra esminis dalykas. Kovos elementas tik padidina susidomėjimą, suteikia tam tikrą energijos impulsą, interaktyvumą. Pavasario ketvirtadieniais nuo 18 val. – “Auksinis mikrofonas”, turnyras, išlaikęs amžiną jaunatviškumo aurą. Nuo minoro, iki mažoro.

Balys Šmigelskas

Rodyk draugams

Andrius Mamontovas. DABAR IR ČIA

Dar žiemą pradėjęs savo koncertinį turą su nauju albumu „Elektroninis dievas“, atlikėjas tęsia pasirodymus ir pavasarį. Dvi savaites trukusio turo metu (kovo 14-31 d.) A. Mamontovas aplankė didžiuosius Lietuvos miestus.

Vilniuje A. Mamontovo gerbėjai Lietuvos nacionalinį dramos teatrą okupavo kovo 28 d. Dvi valandas trukusio renginio metu skambėjo ne tik visos naujos „Elektroninio dievo“ dainos, bet ir jau seniai girdėtos „Vaikystės stogas“, „Balsas“, „Geltona. Žalia. Raudona“, „Tavo svajonė“, „Marso kanjonai“ ir kt. Koncertui pasirinkta vieta kiek neįprasta – teatro salė. Greičiausiai tai ir lėmė vyresnės auditorijos dominavimą. Tačiau jaunuoliai puikiai pašėlo ir prie scenos. Susirinkusius vilniečius labiausiai sujaudino A. Mamontovas, prasitaręs apie dainą „gimtajam Vilniui“.

Laura R.

Rodyk draugams