BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vyriškų kelnių kelias į moterišką garderobą

Kelnės yra bene praktiškiausias ir patogiausias šių laikų drabužis, vienodai mėgstamas abiejų lyčių. Tačiau sunku patikėti, kad Europos vyrų, o tuo labiau moterų spintas jis pasiekė labai vėlai. Kelnių „išradimas” priklauso persams, kuris dėka klajoklių skitų, o vėliau ir sarmatų paplito Europoje  maždaug I a. prieš mūsų erą. Tai buvo pats logiškiausias drabužio sprendimas, tinkamas jodinėjimui ir judriam keliautojų gyvenimo būdui, tačiau šio „barbariško” išradimo ilgai nepripažino Europos aristokratija. Tik XV ir XVI a. kelnės prasiskynė kelią į vyrišką garderobą.

Feminiščių apranga

Feminiščių apranga

XVI a. kelnės taip pat įsiliejo ir į moteriškąjį kostiumą. Tiesa, tik kaip apatinis drabužis. Norą viešai dėvėti kelnes moterys išreiškė tik po trejų šimtmečių, kuomet XIX a. vid. prasidėjo feministinis judėjimas. Feministės paskelbė naują mados vėją ir sukūrė savo uniformą - tai buvo plačios apatinės, vadinamojo “bloomers” tipo kelnės, dėvimos kartu su suknele žemiau kelių. Tokia mados tendencija išpopuliarėjo Amerikoje, tačiau taip ir neišsirutuliojo į tikrąjį moteriškų kelnių suklestėjimą.

Marlene Dietrich - viena pirmųjų aktorių, apsivilkusi smokingą

Marlene Dietrich - viena pirmųjų aktorių, apsivilkusi smokingą

Damos iki pat XX a. 7-ojo dešimtmečio rinkosi sukneles ir sijonus, kelnes palikdamos sportui, miegui, pasivaikščiojimams paplūdimyje, o kiekvieną dizainerių bandymą įbrukti į jų spintas šį vyrišką drabužį pasitikdavo su pašaipa ir aktyviu priešinimusi. Tik pačios originaliausios ir drąsiausios (bei nesiskundžiančios turtine padėtimi) priėmė šį dizainerių iššūkį, tačiau joms kildavo problemų su priėmimu prabangiuose restoranuose ir viešbučiuose.

Didelį ažiotažą sukėlęs 1966 m. dizainerio Yves Saint Laurent pristatytas moteriškas smokingas

Didelį ažiotažą sukėlęs 1966 m. dizainerio Yves Saint Laurent pristatytas moteriškas smokingas

8-asis dešimtmetis įtvirtino kelnių vietą moterų spintose, pasiūlė didelę šio drabužio silueto įvairovę - nuo aptemptų iki plačių, nuo mini iki maksi, įvairių tekstūrų, raštų. Kurį laiką joms buvo sunku konkuruoti su moteriškumo simboliu - suknelėmis, tačiau tūkstantmečių sandūroje šiuolaikinių moterų garderobas tapo neįsivaizduojamas be šio patogaus drabužio. Stilistai bei dizaineriai tik ir žeria patarimus, kokias kelnes pravartu turėti dailiosios lyties atstovėms kiekvienam gyvenimo atvejui, o kai kuriems net po keletą. Didžiam vyrų nusivylimui, kelnių skaičius daugumos XXI a. moterų drabužinėse gerokai lenkia patogumu joms neprilygstančių sijonų skaičių.

Kelnių stiliaus variacijos mūsų dienomis

Kelnių stiliaus variacijos mūsų dienomis

Agnė Šinkūnaitė

Rodyk draugams

Pirkdama rūbus – planuok savo išlaidas

Daugelis moterų nori atrodyti nepriekaištingai, tačiau kaip visada viskas atsiremia į pinigus. Štai keletas patarimų kaip susiplanuoti savo biudžetą ir nusipirkti stilingų rūbų neišleidžiant daug pinigų:

1. Nusistatyk biudžetą ir jo neperženk. Nuspręsk kiek pinigų nori išleisti madai, pirmiausia atsidėdama pinigus būtinoms reikmėms: maistui, namams, buičiai.

2. Pirk kokybę, ne kiekybę. Vietoj to kad nusipirktum krūvą pigių suknelių, geriau investuoti į kelias brangesnes, tačiau tokias, kurios laikys ilgesnį laiką.

Geresnė kokybę lygu sutaupytiems pinigams ateityje - juk blogos kokybės rūbai greičiau plyšta, susitraukia skalbiant ir panašiai.

3. Stenkis išvengti prabangių parduotuvių. Niekada nesusigundyk pirkti vardinio drabužio, kuris kainuoja tiek pat kiek tavo mėnesio alga. Geriau grožėkis prabangos prekėmis per atstumą: vitrinas, žurnalus. Tada apsilankiusi pigesnėse parduotuvėse galėsi susirasti panašių stilių ar kirpimų rūbų daug pigesnėmis kainomis.

4. Lauk išpardavimų. Jei jau kurį laiką esi nusižiūrėjus suknelę, tačiau jos kainą sunku suvirškinti, palauk išpardavimo. Parduotuvių centrai dažnai apkarpo kainas, tad geriau palaukti, nei po to gailėtis.

5. Venk imitacijų. Jos atrodo pigesnės, nes yra gaminamos ne iš kokybiškiausių medžiagų. Gamintojai kopijuoja tik išvaizdą, tačiau ne kokybę. Tad imitacijos vis tiek kainuoja brangiau, nei paprasti drabužiai ar aksesuarai.

Ir nepamiršk ką tu bandai apgauti. Juk tavo draugai ir šeimos nariai žino, kad negali nusipirkti tikro Gucci , tad kam bandyti jiems pasirodyti?

6. Maišyk ir derink. Nusipirk keletą švarkų, sijonų, kelnių ar megztinių kurie yra panašių stilių, tačiau skirtingų spalvų. Kiekvieną kartą iš tų pačių rūbų galėsi sukurti naują ansamblį.

7. Klasikinė juoda suknutė. Ją galima derinti su švarkais ar megztiniais, ar net dideliais papuošalais ir ji tau puikiai tarnaus daugybę metų. Be to, su šia suknute visada atrodysi lieknesnė.

8. Naudok aksesuarus. Keletas gerų diržų ar skarelių tikrai pagyvins tavo stilių. Ir niekas nesužinos, kad ta nauja suknelė tėra giliai iš spintos ištraukta seniena suveržta nauju diržu ir pagražinta sage.

9. Naudoti rūbai (Vintage). Pasirausk po savo mamos ar močiutės spintą, juk niekada nežinai kokį lobį ten gali rasti. Taip pat nebijok lankytis išparduotuvėse ar dėvėtų rūbų parduotuvėse. Kai kurios iš jų turi dar net nenešiotų rūbų.

Kadangi mada keičiasi rotacijos būdu, dėvėtų rūbų parduotuvėse dažnai gali rasti tai kas yra madinga dabar nors buvo pirkta prieš 30 metų.

10. Skolinkis rūbus. Jei ruošiesi vakarėliui, tačiau neturi ką apsirengti- pasiskolink. Juk galbūt tau niekada nebereikės ilgos šifoninės suknelės tad kam į ją investuoti. Geriau pasiskolink ar išsinuomok ją iš savo draugų, šeimos narių ar net atitinkamų parduotuvių.

Aušra D.


Rodyk draugams

Grožio subtilybės

Visi nori būti madingi ir gražus. Juk jausdamasis gražus, jautėsi labiau pasitikintis savimi. O kai pasitiki savimi, nebijai eiti į priekį, daryti kažką naujo – tau viskas sekasi geriau. Taip pat juk kiekvienam malonu gaudyti praeivių žvilgsnių dėmesį. Kam moterys turi silpnybę? – jos negali nustoti pirkti rankinių, batų. Joms norisi jų turėti kuo daugiau ir kuo įvairesniu. O kam gi vyrai turi silpnybę? – ar tai irgi kažkas iš drabužio? Ne, reikia pradėti nuo to, ką vyrai labiausiai myli – neskaitant moterų. Taip, tai yra automobiliai. O ką galime pavadinti automobilių batais? – tai gražus, akį traukiantys ratlankiai. Kiekvienas vyras bent kiek besidomintis automobiliais ir mylintis bei prižiūrintis savo automobilį, nori, kad jis atrodytu gražus. O pats paprasčiausias būdas ji tokiu padaryti, yra ji apauti gražiais batais – ratais. Žinoma iki pilnos laimės ir grožio, būtų idealu jį nuleisti ant žemės - nudropinti, bet tokiam žingsniui ne visi ryžtasi. O visko to kaltininkais yra mūsų labai gerai prižiūrimi ir kokybiški keliai. Vyrams su ratlankiais yra taip pat kaip moterims su batais. Tik įeik į parduotuvę arba į internetą ir galva net apsvaigsta nuo įvairių žinomų pavadinimų, jų formų ir spalvų. Nupirkęs vienus, norisi ir kitų. O jeigu atnešiojai juos jau vieną sezoną, kita sezoną norisi jau kažko naujo, kažko kito….arba bent jau kitos spalvos. Tačiau šiuo atveju vyrai turi pranašumą, nusibodus ratlankių spalvai, mums užtenka juos perdažyti ir galime toliau jais džiaugtis. Taip yra ir su jų susidėvėjimu, nusidėvėjus bateliams jų iki pirminės išvaizdos sugražinti nėra įmanoma, o ratlankius galima. Tiesa, jeigu ratlankiai jau karta buvo lyginti – blogiausiu atveju net ir virinti, jie jau nebebus tokie tvirti kaip prieš tai.

Ar gi gali būti kas gražesnio už moterį su aukštakulniais? Tada ji tampa akimirksniu aukštesnė, figūra tampa dailesnė. Viso to gudrybė yra tą, kad visas svoris remiasi ant pirštų, raumenis labiau įsitempia, o kartu kojos ir užpakalis. Tada tik belieka prasieiti tarp vyrų, o jie negalės atitraukti nuo jūsų akių. O su ratlankiais kas? O gi nėra nieko gražesnio už plačius ratlankius. Nebūtinai ratlankiai turi būti kažkokie labai gražus, netgi tie patys platinti skardinukai atrodo nerealiai. O su plačiais ratlankiais dažniausiai gauname ir didelę palangę. O kas gali padaryti didesnį įspūdį per koki auto renginį, kai turint labai didelę palangę ant jos gali pasistatyti butelį alaus, arba net ne vieną, o keletą. Tačiau taip pat kaip ir aukštakulniai ilgai avint suteikia daug nepatogumo, o gal net ir skausmo. Taip pat yra ir su ratlankiais. Ar bandėte kada ant nedidėlio automobilio kas diena važinėti su 10J pločio ratlankiais? O dar jeigu dėl grožio esi užsimovės žemo profilio gumą? Tada važiuojant kelių stengėsi kiekviena didesnę duobę apvažiuoti, kad tik nesulankstyti ratlankių. O kai važinėji mūsų keliais, toks vairuotojas iš šalies gali atrodyti kaip važiuojantis slalomą, arba net išgėrės.

Žinoma, galima būtų avėti paprastus batelius, be kulniuko, juk patogu. Bet gi iškarto ne tas vaizdas. Ne taip elegantiška ir moteris atrodo ne tokia gracinga. Taip pat ir su ratais – užsidedi kuo tvirtesnius ratlankius, aukštesnio profilio padangas ir važinėk tu laimingas. Bet iš karto ne toks jausmas. Nejauti tokio malonumo vairuojant. O tai kam tada tas automobilis?

Bet taip pat kaip moterys kenčia, kad tik būtų gražesnės, taip pat ir mes kenčiame, kad mūsų automobiliai atrodytu kuo patrauklesni akiai.

Tmk ir konsultantė Chuliganke

Rodyk draugams

Labiausiai moterys mėgsta pirkti rankines

Viso pasaulio moterims rankinių pirkimas teikia daugiau malonumo nei bet kuris kitas daiktas, - sako britų apklausa.

Apklausa buvo atlikta Didžiojoje Britanijoje siekiant išsiaiškinti, kuris pirkinys moteris labiausiai jaudina. Jos metu paaiškėjo, kad kas ketvirta britė patiria didelį malonumą pirkdama mažą rankinę.

Įdomu tai, kad į šį sąrašą pateko ir tokie pirkiniai kaip šokoladas ar džinsai.

Visi žino, kad moterys mėgsta apsipirkinėti, bet labai įdomu, kuris daiktas moterims teikia daugiausiai malonumo juos perkant, - teigiama Daily Express laikraštyje.

Štai koks geidžiamiausias moterų pirkinių dešimtukas:
1. Rankinė
2. Batai
3. Vasarinė suknelė
4. Koncerto bilietai
5. Džinsai
6. Papuošalai
7. Maža juoda suknelė
8. Šokoladas
9. Apatiniai
10. Kosmetika

Aušra D.

Rodyk draugams

Londone bus eksponuojama Kate Middleton vestuvinė suknelė

Šių metų liepos 23 dieną Londono Bakingemo rūmuose bus atidaryta Kembridžo hercogienės ir princo Williamo sutuoktinės Kate Middleton vestuvinės suknelės paroda. Vestuvinė suknelė buvo sukurta Aleksandro McQueeno mados namų dizainerės Sarah Burton.

Be vestuvinės suknelės, kurios vertė 250,000 svarų, parodoje bus eksponuojami tuose pačiuose mados namuose sukurti nuotakos bateliai, nuotakos tėvų vestuvinė dovana - auskarai, ant kurių pavaizduotas Midleton‘ų herbas. Į ekspoziciją įtraukta ir deimantais inkrustuota tiarą, paskolinta jos Didenybės Karalienės. Greta viso to, bus ku

linarijos elementų - 8 pakopų vestuvinis tortas, kurio svečiai vestuvių dieną nevalgė. Jiems buvo pateikti alternatyvūs skanėstai. Tortas buvo sukurtas konditerijos dizainerės Fionos Cairns.
Ši paroda vyks iki spalio 3 d. Galima, tikėtis, kad tai bus puiki atrakcija turistams besilankantiems Londone, Bakingemo rūmuose.

Aušra D.

Rodyk draugams