BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Černobylio ekranizacija kitaip. “Černobylio dienoraščiai”

Turbūt mes visi esame girdėją apie Černobylio avariją sovietmečiu, kurios padariniai stipriai atsiliepė žmonėms, aplinkai. Neįsiplėsiu į šio įvykio - katastrofos faktografiją, ir kitas su šia nelaime susijusias detales, nes ši žinutė ne apie tai. Tačiau pasakysiu tik vieną - šiuo istoriniu įvykiu pradėti kurti siaubekai!

Taigi, šia savo rašliava norėčiau supažindinti su pasirodančiu naujuoju siaubo filmu „Černobylio dienoraščiai” (”Chernobyl Diaries” - orig.) kuris kino teatruose startuoja gegužės pab. (tad palaukti dar teks). Tai debiutinis Bredlio Parkerio (Bradley Parker - orig.) kaip režisieriaus kūrinys. Tad nenuostabu, kad šį vardą ir pavardę išgirdau pirmą kartą, ir nežinojau kas tai per veikėjas. Prie filmo susukimo rankas taip pat prikišo ir dar vienas veidas. Šį kartą, bent man jau žinomesnis asmuo - Orenas Pelis (Oren Peli - orig.) kuris režisavo tikrai manau kiekvienam, jei jau nežiūrėtą, tai bent girdėtą filmą - „Paronormalūs reiškiniai” („Paronormal activity” - orig.). Tad vieną garantuoti galėčiau - šiurpuliukai žiūrint šį filmą žiūrovui tikrai turėtų perbėgti per kūną.

Šiek tiek apie filmo siužetą - jaunuolių grupelė keliaujanti po Europą nusprendžia patirti šiek tiek ekstrymo nukeliaujant į Černobylio katastrofos vietą Ukrainoje - Pripetėje (Припять - orig.). Kaip ir būdinga tokio žanro filmams, visiems linksma ir smagu, iki kol nesutamsta. Aišku norima išvykti, tačiau lyg tyčia, to padaryti neįmanoma.. Nuo čia ir prasideda visas filmo įdomumas, kuomet jaunuolių kompanija bei vietinis, taip sakyčiau „gidas” supranta, kad jie nėra vieni šioje dykynėje kaip, kad jie įsivaizdavo. Tad prasideda savotiškas išlikimo ciklas mieste - vaiduoklyje… :)

Trumpa nuomonė su šiek tiek galbūt kritikos, kuri susidarė po filmo pažintinio anonso youtubeje - iš pirmo žvilgsnio filmas kažkuo priminė „Ir kalnai turi akis” (”The hills have eyes” - orig.), kadangi tiek šio naujojo filmo, tiek senesnio siužetai panašūs - grupelė žmonių atsiranda toli nuo civilizacijos ir bando išgyventi, veiksmo vieta vyksta radiacijos paveiktoje zonoje. Pirma atėjusi mintis - idėjų išsisėmimas kūrybiniame autorių fronte, tačiau skirtingų vietų panaudojimas vienodai minčiai realizuoti? Na, bet tiek tos, pernelyg dėmesio į tai nekreipiu, ir laukiu šio filmo pasirodymo.

Susipažinimui su filmu:

p.s. - berašęs šią savo publikaciją, bei tuo pačiu kažką begalvojąs, ką čia daugiau pasakyti apie „Černobylio dienoraštį“, netyčia klaidžiojant po internetą, atradau dar vieną filmą, tačiau tik rusų kūrybos jau – „Припять. Оставленные позади“ [rež. Igoris Kinko (Игорь Кинько - orig.) ir Maksimas Litvinovas (Максим Литвинов - orig.)]. Feisbuke, bei filmo pažintiniame anonse (traileryje) pavadinimas nurodomas kaip „Left.Behind“. Manau supratot ką aš tuo norėjau pasakyti. Taip, teisingai - tai dar vienas filmas, kuriame amerikiečiai jaunuoliai keliauja po rytų Europą, ir vėl gi atklysta į ta pačią katostrofos vietą - Pripetę! (šio filmo skiriamuoju bruožu galbūt, galėčiau įvardinti tai, kad jis yra sukurtas, dabar pamėgtu, taip vadinamu „skaitmeninės kameros“ stiliumi, panašiai kaip „The Blair Witch Project“, „REC“, „Cloverfield“, „Grave Encounters“).
Įdomiausias dalykas bent jau man – kas nuo ko šį kartą pavogė mintį? Ar rusai, ar amerikiečiai? O gal abiejuose frontuose nebuvo žinoma, kas ką planuoja išleisti šiemet? Nežinau, nenoriu pradėti aiškintis šios situacijos. Beje, jei neklystu, tai ir šis turėtų pasirodyti vasaros pradžioje… :)

Susipažinimui su filmu:

Tad turėsim du tokius pačius filmus, ir galėsim spręsti, kas originaliau sugebėjo perteikti mintį ir sudominti žiūrovą: kaimynai rusai, ar draugai iš už Atlanto amerikiečiai ;)

Ramios nakties,
Igoris Cholupovas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą